products

AIDS HIV Hızlı Teşhis Test Kaseti 1/2/O Tri Line İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: Dewei
Sertifika: ISO
Model numarası: HIV
Min sipariş miktarı: 10000 adet
Fiyat: $0.15-0.30/pcs
Ambalaj bilgileri: 25test/kutu 20test/kutu
Teslim süresi: 5-20 Gün
Ödeme koşulları: T/T, Western Union, MoneyGram
Yetenek temini: 100000 adet/gün
Detay Bilgi
Algılama Virüsü: İnsan bağışıklık eksikliği virüsü Test Parametresi: HIV-1, HIV-2, Alt Tip O
Prensip: immünokromatografi Depolamak: Oda Sıcaklığı 2-30℃
Menşei: Çin Örneklem: Tam Kan Serum Plazması
Vurgulamak:

AIDS Hiv Hızlı Test Kaseti

,

Tri Line Hiv Hızlı Test Kaseti

,

Bağışıklık Yetmezliği Virüsü Hiv Kaseti


Ürün Açıklaması

AIDS HIV 1/2/O Üç Hatlı İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü Hızlı Test Kiti Tam Kan Serum Plazma

Tam kan, serum veya plazmada İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü (HIV) tip 1, tip 2 ve Alt Tip O'ya karşı antikorların kalitatif tespiti için hızlı bir test.

Yalnızca profesyonel in vitro tanı amaçlı kullanım içindir.

 

HIV TESTİNİN KULLANIM AMACI

HIV 1/2/O Üç Hatlı İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü Hızlı Testi (Tam Kan/Serum/Plazma), tam kanda HIV-1, HIV-2 ve Subtype O antikorlarının kalitatif tespiti için hızlı kromatografik bir immünolojik testtir. HIV enfeksiyonunun teşhisine yardımcı olmak için serum veya plazma.

 

HIV TESTİNE GİRİŞ

HIV, Edinilmiş Bağışıklık Yetmezliği Sendromunun (AIDS) etiyolojik ajanıdır.Virion, konak hücre zarından türetilen bir lipit zarf ile çevrilidir.Zarfın üzerinde birkaç viral glikoprotein bulunur.Her virüs, pozitif anlamda genomik RNA'ların iki kopyasını içerir.HIV-1, AIDS ve AIDS ile ilgili kompleksi olan hastalardan ve AIDS geliştirme potansiyeli yüksek sağlıklı insanlardan izole edilmiştir.1 HIV-1, Alt Tip M ve Alt Tip O'dan oluşur. Oldukça farklı HIV-1 suşları ilk kez fark edildi. 1990'da ve bu varyasyon HIV-1'e benzer glikoprotein markörlerine sahip olduğundan ancak protein marköründe hafif bir varyasyona sahip olduğundan geçici olarak Subtype O olarak gruplandırılmıştır.HIV-1 ve HIV-2 ile nadiren karşılaştırıldığında, Subtype O'nun neden olduğu enfeksiyonlar şimdiye kadar Afrika (Kamerun), Fransa ve Almanya'da tanımlanmıştır.HIV-2, Batı Afrika AIDS hastalarından ve seropozitif asemptomatik bireylerden izole edilmiştir.2 HIV-1, HIV-2 ve Subtype O'nun tümü bağışıklık tepkileri ortaya çıkarır.3 Serum, plazma veya tam kanda HIV antikorlarının saptanması en etkili yöntemdir. ve bir bireyin HIV'e maruz kalıp kalmadığını belirlemenin ve HIV için kan ve kan ürünlerini taramanın ortak yolu.4 Biyolojik karakterleri, serolojik aktiviteleri ve genom dizilerindeki farklılıklara rağmen, HIV-1, HIV-2 ve Subtype O güçlü antijenik çapraz reaktivite.5,6 HIV-2 pozitif serumların çoğu, HIV-1 bazlı serolojik testler kullanılarak tanımlanabilir.

HIV 1/2/O Üç Hatlı İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü Hızlı Test Tek Kullanımlık Kiti (Tam Kan/Serum/Plazma), HIV-1, HIV 2 ve/veya HIV- antikorlarının varlığını kalitatif olarak tespit etmek için yapılan hızlı bir testtir. 1 (O) tam kan, serum veya plazma örneklerinde.Test kiti, STAT kullanımı için klinisyenlere yardımcı olarak testi gerçekleştirmek için gerekli tüm aksesuarlarla birlikte gelir.

 

PRENSİP

HIV 1/2/O Üç Hatlı İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü Hızlı Test Tek Kullanımlık Kiti (Tam Kan/Serum/Plazma), HIV-1, HIV-2 ve Subtype O'ya karşı antikorların saptanması için kalitatif, membran bazlı bir immünolojik testtir. tam kanda, serumda veya plazmada.Membran, T1 ve T2 test çizgisi bölgelerinde rekombinant HIV antijenleri ile önceden kaplanmıştır.T1 test çizgisi, HIV-1 ve Subtype O antijeni ile önceden kaplanmıştır ve T2 test çizgisi, HIV-2 antijeni ile önceden kaplanmıştır.Test sırasında, tam kan, serum veya plazma örneği, test şeridindeki renkli parçacıklar üzerine kaplanmış HIV-1 zarf ve çekirdek antijenleri ve HIV-2 zarf antijeni karışımı ile reaksiyona girer.Karışım daha sonra kapiler etki ile kromatografik olarak zar üzerinde yukarı doğru hareket eder ve test çizgisi bölgesinde zar üzerinde rekombinant HIV antijeni ile reaksiyona girer.Örnek, HIV-1 ve/veya Subtype O veya HIV-2'ye karşı antikorlar içeriyorsa, test çizgisi bölgesinde bir renkli çizgi görünecektir;numune, HIV-1 ve/veya Subtype O ve HIV-2'ye karşı antikorlar içeriyorsa, test çizgisi bölgesinde iki renkli çizgi görünecektir.Her ikisi de olumlu bir sonucu gösterir.Numune HIV-1, Subtype O ve/veya HIV-2 antikorları içermiyorsa, test çizgisi bölgesinde negatif sonucu gösteren renkli bir çizgi görünmez.Prosedürel bir kontrol olarak hizmet etmek için, kontrol çizgisi bölgesinde her zaman uygun miktarda numunenin eklendiğini ve membran fitilinin oluştuğunu gösteren renkli bir çizgi görünecektir.

 

ANA İÇERİKLER

Çantada Hızlı Test Kaseti

Tampon

Tek kullanımlık damlalık

Paket eki

 

ÖNLEMLER

  • Yalnızca profesyonel in vitro tanı amaçlı kullanım içindir.Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.
  • Numunelerin veya kitlerin işlendiği alanda yemek yemeyin, içmeyin veya sigara içmeyin.
  • Tüm numuneleri bulaşıcı ajanlar içeriyormuş gibi kullanın.Testler boyunca mikrobiyolojik tehlikelere karşı belirlenmiş önlemleri alın ve numunelerin uygun şekilde imha edilmesi için standart prosedürleri izleyin.
  • Numuneler test edilirken laboratuvar önlüğü, tek kullanımlık eldivenler ve göz koruması gibi koruyucu giysiler giyin.
  • Nem ve sıcaklık sonuçları olumsuz etkileyebilir.
  • Kullanılan test yerel düzenlemelere göre atılmalıdır.

 

SORAJ

Oda sıcaklığında veya buzdolabında (2-30°C) kapalı poşette paketlenmiş olarak saklayın.

Test, mühürlü poşet üzerinde yazılı olan son kullanma tarihi boyunca stabildir.

Test, kullanıma kadar kapalı poşette kalmalıdır.

YAPMADONMAK.

Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

 

OPERASYON PROSEDÜRÜ

Testten önce test cihazının, numunenin, tamponun ve/veya kontrollerin oda sıcaklığına (15-30°C) dengelenmesine izin verin.

Küçük poşeti açın, test cihazını çıkarın ve temiz ve düz bir yüzeye koyun.Test bir saat içinde gerçekleştirilirse en iyi sonuçlar elde edilecektir.

1. Büyük poşeti açın, tampon flakonunu, steril lanseti ve diğer malzemeleri çıkarın.Tampon şişesinin kapağını sıkmadan açın.Ardından temiz ve düz bir yüzeye yerleştirin.

2. Steril lansetin kapağını dikkatlice çıkarın.

3. Delinme bölgesini temizlemek için verilen alkollü çubuğu kullanın.

4. Steril lanseti seçilen bölgeye sıkıca itin.Delinme bölgesinde büyük bir damla serbest akan kan toplanmasına izin verin.Kan akışını artırmak için, başparmak ve işaret parmağınızı kullanarak delinme bölgesinin etrafına hafifçe basınç uygulayın.

5. Kan örneğini, asılı damlaları veya büyük poşette bulunan tek kullanımlık damlalığı kullanarak test cihazına ekleyin.

Asılı damlaları kullanmak için:

Elinizi ters çevirin ve 2 asılı tam kan damlasının test cihazının numune kuyusunun (S) merkezine düşmesine izin verin.NUMUNE KUYUSUNA(LARA) PARMAKLA DOKUNMAYIN.Ardından numune kuyusuna (S) 2 damla tampon ekleyin ve zamanlayıcıyı başlatın.

VEYA

Tek kullanımlık damlalığı kullanmak için:

Damlalığı dik tutun, delinme bölgesinden kanı aspire edin ve test cihazındaki numune kuyusu (S) içindeki damlalıktan 2 damla tam kan dağıtın, ardından 2 damla tampon ekleyin ve zamanlayıcıyı başlatın.Damlalığa doğrudan parmağınıza dokunmaktan kaçının.

6. Renkli çizginin/çizgilerin görünmesini bekleyin.Sonuçları 10 dakikada okuyun.Sonuçları 20 dakika sonra yorumlamayın.

NOT:Bu test ayrıca aşağıdaki talimatlara göre serum/plazma numuneleri ile de çalıştırılabilir: Test cihazının numune kuyusuna (S) 1 damla serum veya plazma (yaklaşık 25 µL) ekleyin, ardından 1 damla tampon ekleyin ve başlayın. zamanlayıcı.Sonuçları 10 dakikada okuyun.Sonuçları 20 dakika sonra yorumlamayın.

 

TERCÜME

AIDS HIV Hızlı Teşhis Test Kaseti 1/2/O Tri Line İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü 0

 

İletişim bilgileri
Sherry

Telefon numarası : +8613316305166

Naber : +008615267039708